Wat gebeurt er als er tijdelijk geen drinkwater uit de kraan komt? Hoewel de kans klein is, bereiden drinkwaterbedrijven en gemeenten zich voor op situaties waarin de drinkwatervoorziening langdurig verstoord raakt. Bijvoorbeeld door een grote storing in het drinkwaterleidingnet.
Om te oefenen hoe inwoners in zo'n situatie van drinkwater kunnen worden voorzien, organiseren de gemeente Pijnacker-Nootdorp, Dunea en Ipse de Bruggen op woensdag 30 september een nooddrinkwateroefening in Nootdorp. Inwoners zijn van harte welkom om deel te nemen.
Kom langs en tap water
Tijdens de oefening is een nooddrinkwaterpunt ingericht waar bezoekers zelf water kunnen ophalen. Door inwoners te betrekken bij de oefening ontstaat een realistisch beeld van hoe de uitgifte van nooddrinkwater in de praktijk verloopt.
Bezoekers wordt gevraagd een fles, emmer, jerrycan of andere watercontainer mee te nemen en zoveel mogelijk lopend of met de fiets te komen.
- Locatie: Ipse de Bruggen, Craeyenburch, Brasserskade 4 in Nootdorp
- Datum: woensdag 30 september
- Tijd: tussen 13.00 en 15.00 uur
Waarom deze oefening?
Bij een langdurige verstoring van de drinkwatervoorziening kunnen gemeenten nooddrinkwaterpunten inrichten waar inwoners drinkwater kunnen ophalen. Met deze oefening wordt getest hoe de uitgifte van nooddrinkwater verloopt en hoe betrokken organisaties samenwerken in een noodsituatie.
Bereid je voor op noodsituaties
Als de drinkwatervoorziening uitvalt, duurt het enige tijd voordat nooddrinkwaterpunten operationeel zijn. Daarom is het belangrijk om ook zelf voorbereid te zijn op een noodsituatie. Een noodvoorraad drinkwater maakt onderdeel uit van een goed noodpakket. Het advies is om minimaal drie liter drinkwater per persoon per dag in huis te hebben voor de eerste 72 uur van een noodsituatie.
Meer informatie over het voorbereiden op noodsituaties is te vinden op www.denkvooruit.nl.
Meer weten?
Meer informatie over deze oefening is verkrijgbaar via de gemeente Pijnacker-Nootdorp.